Międzynarodowy Dzień Języka Rosyjskiego

06.06.2016 - 10:10, aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

6 czerwca 2016 roku o godz. 11.00 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu odbędzie się Międzynarodowy Dzień Języka Rosyjskiego, którego organizatorami są: Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej UŚ, Stowarzyszenie Współpracy Polska–Wschód o. Katowice, Klub Rusycysty oraz Koło Naukowe Rusycystów „Rosyjska Ruletka”. Głównym punktem obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Rosyjskiego będzie program artystyczny pt.  „»Rękopisy nie płoną” – literacko-muzyczne pasaże dla miłośników języka rosyjskiego«” przygotowany przez laureatów konkursów piosenki oraz konkursów recytatorskich z gimnazjów i liceów, a także studentów IFW UŚ. Wydarzeniu towarzyszyć będzie także wystawa pt. „Bułhakow na scenach polskich” prezentująca plakaty i afisze teatralne do spektakli zrealizowanych na podstawie powieści „Mistrz i Małgorzata” oraz ekspozycja pt. „»Rękopisy nie płoną – Bułhakow w zbiorach IFW UŚ«”.

Szczegółowe informacje dostępne są na facebooku.

Program (dokument.pdf)