[ONLINE] #KierujSięNaTradycję: wykład dr Katarzyny Marcol

13.04.2021 - 12:16, aktualizacja 16.04.2021 - 12:40
Redakcja: OO

Gościem kolejnego wykładu w ramach projektu #KierujSięNaTradycję będzie dr Katarzyna Marcol z Instytutu Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego, która opowie o Toutach. Kim są Toutowie, jakim posługują się językiem i co mają wspólnego z naszą rodzimą Wisłą – tego będzie można się dowiedzieć już 20 kwietnia 2021 roku o godz. 18.00. Wykład odbędzie się w formie online na portalu Facebook oraz w serwisie YouTube. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.msff.us.edu.pl oraz na Facebooku.

#KierujSięNaTradycję to najnowszy projekt będący rozszerzeniem corocznego Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego, którego organizatorem jest Uniwersytet Śląski. Co najmniej raz w miesiącu, dzięki wydarzeniom o charakterze popularnonaukowym, edukacyjnym i artystycznym będzie można mieć stały dostęp do kultury ludowej i tradycji, nie tylko tej rodzimej, ale również z najodleglejszych zakątków świata. Projekt pokaże, że tradycja jest na wyciągnięcie ręki, że wiąże się z innymi dziedzinami nauki.

Zaproszenie na wykład