[ONLINE] Klub Myśli Ekologicznej: spotkanie z dr. hab. Łukaszem Łuczajem, prof. UR

10.03.2021 - 10:38, aktualizacja 11.03.2021 - 13:26
Redakcja: OO

W 66. odsłonie Klubu Myśli Ekologicznej, która odbędzie się w poniedziałek 15 marca 2021 roku o godz. 17.30, weźmie udział dr hab. Łukasz Łuczaj – profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego, etnobotanik, ekolog roślin oraz popularyzator dzikich ogrodów.

Rozmowę poprowadzą prof. dr hab. Piotr Skubała (Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ) oraz dr Ryszard Kulik (Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot). Spotkanie będzie transmitowane na Facebooku oraz za pośrednictwem serwisu YouTube.

Dr hab. Łukasz Łuczaj, prof. UR jest kierownikiem Zakładu Botaniki Wydziału Biotechnologii na Uniwersytecie Rzeszowskim, autorem książek „Dzikie rośliny jadalne Polski: przewodnik survivalowy”, „Podręcznik robakożercy”, „W dziką stronę”, „Seks w wielkim lesie” oraz redaktorem monografii „Dzikie rośliny jadalne”. Prowadzi także program „Dziki obiad Łukasza Łuczaja”, emitowany na kanale KUCHNIA+, w którym dzieli się swoją szeroką wiedzą na temat gatunków dzikich roślin i ziół oraz prezentuje potrawy z ich wykorzystaniem. Współpracował z dawnym Wydziałem Etnologii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Organizatorami spotkania są: Klub Myśli Ekologicznej, Metropolia GZM i Uniwersytet Śląski w Katowicach.