[ONLINE] Kolejny wykład w ramach projektu #KierujSięNaTradycję

18.05.2021 - 11:02, aktualizacja 19.05.2021 - 19:40
Redakcja: OO

Kolejny wykład w ramach projektu #KierujSięNaTradycję poprowadzi Patryk Rutkowski ze Szkoły Doktorskiej w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Wykład pt. „Lachy, Górale czy Mazurzy. Problemy identyfikacji regionalnej na Sądecczyźnie” będzie transmitowany na Facebooku oraz na kanale YouTube. Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

#KierujSięNaTradycję to projekt będący rozszerzeniem corocznego Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego, którego organizatorem jest Uniwersytet Śląski. Dzięki wydarzeniom o charakterze popularnonaukowym, edukacyjnym i artystycznym można mieć stały dostęp do kultury ludowej i tradycji, nie tylko tej rodzimej, ale również z najodleglejszych zakątków świata. Projekt pokazuje, że tradycja jest na wyciągnięcie ręki i wiąże się z innymi dziedzinami nauki.