[ONLINE] Projekt #KierujSięNaTradycję: wykład pt. „Komercjalizacja kultury – przywłaszczenie czy docenienie?”

18.03.2021 - 11:12, aktualizacja 18.03.2021 - 12:27
Redakcja: OO

#KierujSięNaTradycję to najnowszy projekt będący rozszerzeniem corocznego Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego (MSFF), którego organizatorem jest Uniwersytet Śląski. Co najmniej raz w miesiącu dzięki wydarzeniom o charakterze popularnonaukowym, edukacyjnym i artystycznym będzie można mieć stały dostęp do kultury ludowej i tradycji, nie tylko tej rodzimej, ale również z najodleglejszych zakątków świata. Projekt pokaże, że tradycja jest na wyciągnięcie ręki i wiąże się z innymi dziedzinami nauki.

Pierwszy wykład pt. „Komercjalizacja kultury – przywłaszczenie czy docenienie?”, który poprowadzi prof. dr hab. Katarzyna Grzybczyk z Wydziału Prawa i Administracji UŚ, odbędzie się 23 marca 2021 roku o godz. 18.00 w formie online. Wydarzenie będzie transmitowane na portalu Facebook oraz YouTube.

Więcej szczegółów na stronie MSFF oraz na Facebooku.