[ONLINE] Spotkanie z Filipem Springerem pt. „Świat ginie na naszych oczach i co dalej?”

16.09.2020 - 14:32, aktualizacja 16.09.2020 - 14:32
Redakcja: OO
Tagi: ekologia

Klub Myśli Ekologicznej, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Metropolia GZM organizują spotkanie z Filipem Springerem pt. „Świat ginie na naszych oczach i co dalej?” na temat zmian klimatu, kryzysu środowiskowego oraz postaw człowieka wobec nadchodzącej katastrofy. Spotkanie poprowadzą prof. dr hab. Piotr Skubała z Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ oraz dr Ryszard Kulik.

Filip Springer – pisarz, fotograf, autor wielu cykli reporterskich oraz książek (m.in. „Miedzianka. Historia znikania”, „Wanna z kolumnadą”, „13 pięter”, „Miasto Archipelag”, „Źle urodzone”). Stypendysta Narodowego Centrum Kultury, Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego i Miasta Stołecznego Warszawy. Współpracuje z największymi polskimi tytułami prasowymi, regularnie publikuje w tygodniku „Polityka”, „Rzeczpospolitej”, „Przekroju” czy „Tygodniku Powszechnym”. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w Polsce. Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki, rosyjski i węgierski. Współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie, współtwórca festiwalu literackiego MiedziankaFest. Jego ostatnia książka „Dwunaste: Nie myśl, że uciekniesz” została nominowana do Nagrody Edytorskiej Pióro Fredry 2019.