[ONLINE] Webinarium: dr M. Marcela –„Oduczanie, czyli czy i jakich studiów potrzebujemy?”

12.05.2020 - 13:20, aktualizacja 12.05.2020 - 13:25
Redakcja: AJS

Po co nam dziś studia na uniwersytecie? Czy młodzi ludzie w ogóle ich potrzebują? A jeśli tak, to jakich? To pytania tyleż prowokujące, co istotne w kontekście sytuacji, w której się znaleźliśmy, a także wyzwań, jakie ona przed nami stawia. Nad tymi pytaniami internauci zastanowią się wspólnie z dr. Mikołajem Marcelą z Wydziału Humanistycznego UŚ.

Spotkanie rozpocznie się 13 maja 2020 roku o godz. 20.00. Tuż przed wydarzeniem na Facebooku zostanie udostępniony link do streamu.

Dr Mikołaj Marcela jest pisarzem, nauczycielem akademickim, autorem tekstów piosenek. Jest doktorem nauk humanistycznych, magistrem filologii polskiej i filozofii, absolwentem Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych. Pełni funkcję wicedyrektora kierunków sztuka pisania, filologia klasyczna i mediteranistyka na Uniwersytecie Śląskim. Jest autorem poradnika dla rodziców „Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecko. Wszystko, co możesz zrobić, żeby edukacja miała sens”, opublikował również dwa vege kryminały dla dzieci w każdym wieku: „Best Seler i zagadka znikających warzyw” oraz „Best Seler i tajemnica rodu Kokosów”. Jest nauczycielem mianowanym, tutorem w rozmaitych programach edukacyjnych i certyfikowanym moderatorem procesu Design Thinking. Prowadził warsztaty pisarskie dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Pisał teksty piosenek dla wyróżnionego w amerykańskich konkursach muzycznych projektu Magnetic Clouds oraz dla rozmaitych polskich wykonawców.

Spotkanie organizowane w ramach cyklu webinariów Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, którego liderem jest Uniwersytet Śląski w Katowicach.