[ONLINE] Wykład pt. „Technologie i świadomość komunikacji zwiększająca dostępność dla osób słabosłyszących”

09.02.2022 - 11:02, aktualizacja 14.02.2022 - 12:20
Redakcja: RJ

Wykład pt. „Technologie i świadomość komunikacji zwiększająca dostępność dla osób słabosłyszących”, który poprowadzi Lidia Best w ramach kampanii społecznej „Świadomy UŚ. Otwartość”, odbędzie się 1 marca 2022 roku o godzinie 19.00.

Prelegentka opowie o kontakcie z osobami słabosłyszącymi, komunikacji z nimi, a także technologiach wspomagających słuch oraz dostępności zajęć i materiałów dla studentów z tego typu potrzebami.

Lidia Best jest przewodniczącą Europejskiej Federacji Osób Słabosłyszących (EFHOH) i przewodniczącą Narodowego Stowarzyszenia Osób Niesłyszących (NADP). W swojej działalności zawodowej jako członek wielu organizacji oraz komisji skupia się na zagadnieniach dostępności dla osób słabosłyszących oraz technologii zwiększających uniwersalność materiałów multimedialnych dla tej grupy.

Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku oraz na kanale YouTube UŚ.

Kampania jest realizowana w ramach projektu „DUO – Uniwersytet Śląski uczelnią dostępną, uniwersalną i otwartą” (DUO) współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych.