Premiera uniwersyteckiego serialu „Dr Primo i wielko hajo o insygnia”

23.01.2020 - 15:31, aktualizacja 24.01.2020 - 10:51
Redakcja: MJ

Jednym z wydarzeń towarzyszących czwartej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE będzie projekcja pierwszego uniwersyteckiego serialu z gatunku science fiction pt. „Dr Primo i wielko haja o insygnia!”. Produkcja, składająca się z sześciu odcinków, zostanie zaprezentowana 26 stycznia 2020 roku o godz. 19.00 w sali audytoryjnej Międzynarodowego Centrum Kongresowego (festiwalowa scena World Science).

Serial został zrealizowany w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego, w pracy nad nim – na etapie tworzenia scenariusza, kręcenia i postprodukcji – wzięli udział pracownicy, absolwenci, studenci i sympatycy naszej uczelni. Fabuła opowiada o przygodach dobrego ducha uczelni Dr. Primo, który musi zmierzyć się ze swoimi złym bratem bliźniakiem – inżynierem Secondo. Stawką tego spotkania jest teraźniejszość, przyszłość i… przeszłość naszego uniwersytetu.

Warunkiem udziału w premierze jest rejestracja za pośrednictwem formularza: www.formularze.us.edu.pl.