Prof. Ryszard Koziołek gościem festiwalu „Stolica Języka Polskiego”

23.07.2020 - 13:09, aktualizacja 23.07.2020 - 13:23
Redakcja: MJ
Tagi: Stolica Języka Polskiego

Pisarze, artyści, krytycy, gwiazdy estrady wystąpią podczas tegorocznej edycji festiwalu „Stolica Języka Polskiego”, który trwać będzie od 2 do 8 sierpnia 2020 r. Do udziału zaproszony został również rektor elekt Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. dr hab. Ryszard Koziołek – 7 sierpnia 2020 r. odbędzie się spotkanie autorskie, które poprowadzi krytyczka literacka, dziennikarka Justyna Sobolewska.

W programie zaplanowano dyskusje o literaturze i języku, spektakle, wystawy, a także warsztaty dla dzieci. Festiwalowe spotkania odbędą się w Szczebrzeszynie i Zamościu, część z nich została przeniesiona do przestrzeni wirtualnej.

Patronem VI edycji wydarzenia jest Cyprian Kamil Norwid – wybitny twórca romantyczny, poeta, prozaik, dramatopisarz, rzeźbiarz i rysownik, który w centrum uwagi stawiał zwykłego człowieka umieszczonego w problematyce uniwersalnej.

Szczegółowe informacje oraz program dostępne są na stronie: https://stolicajezykapolskiego.pl.