Prof. Trevor Carolan gościem Wydziału Filologicznego

10.04.2019 - 13:10, aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

15 kwietnia 2019 roku gościem Wydziału Filologicznego w Sosnowcu będzie prof. Trevor Carolan z University of the Fraser Valley w Kanadzie. W programie wizyty zaplanowano:

• wykład pt. „Cascadia Bioregional Literature on the Pacific Coast: Our Debt to the Beats” (godz. 13.15, sala nr 1.46),
  • warsztaty poświęcone tematyce bioregionalnej literatury Kaskadii („Cascadia Bioregional Literature”, godz. 15.15–18.15, sala nr 1.46).

Na warsztaty obowiązują zapisy. Chęć udziału w spotkaniu należy zgłaszać drogą elektroniczną, pisząc na adres e-mail: eugenia.sojka@us.edu.pl. Uczestnicy szkolenia otrzymają dyplom jego ukończenia. Organizatorami wydarzenia są Centrum Studiów Kanadyjskich oraz Zakład Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych.

Trevor Carolan (ur. 1951) jest kanadyjskim pisarzem, poetą, dziennikarzem, autorem między innymi filmu dokumentalnego „Cascadia: The Life and Breath of the World”. Jego twórczość została przetłumaczona na pięć języków. Pełnił między innymi funkcję koordynatora literackiego XV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Calgary (1986–1988) oraz rzecznika ludności aborygeńskiej. Współpracuje z „The Pacific Rim Review of Books”, „Choice”, „The Bloomsbury Review”, „Manoa”, „Kyoto Journal” i „Shambhala Sun”.

Szczegółowe informacje dot. wykładu oraz warsztatów (w języku angielskim, pdf, 210 kB)