Projekt „Jutronauci. Sięgaj za horyzont”

02.10.2017 - 12:20, aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

„Gazeta Wyborcza” organizuje cykl spotkań w ramach nowego projektu „Jutronauci. Sięgaj za horyzont”, którego partnerem jest Kulczyk Investments. Przedsięwzięcie ma na celu pokazanie „jutronautów” – artystów, naukowców, przedsiębiorców, konstruktorów, którzy będąc pasjonatami i wizjonerami, kreują przyszłość. Cykl spotkań z osobami, które potrafią inspirować i stymulować innych do działania, ma pozwolić zrozumieć ich motywację i znaleźć odpowiedź na pytanie dotyczące źródeł odnoszonych przez nich sukcesów.

Jedno ze spotkań odbędzie się w piątek 6 października 2017 roku o godz. 15.30 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 11b). Udział w nim wezmą:

• Mateusz Frankowski i Paweł Lipiński – studenci architektury na Politechnice Śląskiej, którzy zaprojektowali „Wieżowiec Mashambas” pełniący funkcję targu dla lokalnych kupców w państwach Afryki Subsaharyjskiej. Ich projekt zwyciężył w 12. edycji prestiżowego konkursu amerykańskiego magazynu „eVolo” na wieżowiec najlepiej odpowiadający wyzwaniom XXI wieku,
  • Agnieszka Sadowska – prezeska fundacji Sarigato, współtwórczyni projektu Szkoła 3.0, który ma przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu dzieci (np. dzięki nauce programowania),
  • Marta Pajek – reżyserka filmów animowanych, graficzka, malarka, zajmuje się również sztuką wideo,
  • Igor Kaczmarczyk – 20-letni naukowiec, który na bazie bursztynu opracował lek zwalczający gronkowca złocistego. Laureat konkursu dla młodych naukowców „E(x)plory”, stażysta w prestiżowym ośrodku badawczym w Izraelu – Instytucie Naukowym Weizmanna,
  • Monika Mikowska – blogerka, autorka bloga jestem.mobi, szefowa agencji marketingu mobilnego Mobee Dick.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://wyborcza.pl/Jutronauci.

Link do rejestracji: https://jutronaucikatowice.evenea.pl.