Spotkanie Rawa – Wczoraj, Dzisiaj, Jutro

17.10.2024 - 13:45, aktualizacja 17.10.2024 - 14:19
Redakcja: JW

22 października o godz. 9.00 w auli im. K. Lepszego odbędzie się spotkanie Rawa-Wczoraj, Dzisiaj, Jutro. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele samorządów, partnerów projektu oraz naukowców uczelni konsorcjum. Spotkanie będzie tłumaczone na j. polski.

Poniżej harmonogram spotkania:

9.00–9.15 – wstęp | prof. dr hab. Ryszard Koziołek, rektor UŚ
9.15–9.30 – wprowadzenie do spotkania | Dariusz Laska, kanclerz UŚ oraz Aneta Moczkowska, pełnomocniczka rektora UŚ ds. ZSN
9.30–10.00 – Rzeka Rawa w sercu Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii. Wyzwania | prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk
10.00–10.30 – Rawa – zagrożenia i szanse | dr hab. Damian Absalon, prof. UŚ
10.30–10.45 – Rzeka Rawa oraz jej otocznie w przestrzeni publicznej miasta i ich społeczne znaczenia | dr hab. Krzysztof Bierwiaczonek, prof. UŚ
10.45–11.15 – The impulses of river revitalization for the ecologic and economic development of cities: the case of the river Emscher, Germany |
dr. Stephan Treuke
11.15–12.00 – otwarty panel dyskusyjny
12.00 – poczęstunek

Na spotkanie obowiązują zapisy.

dr Stephan Treuke – pracownik naukowy Uniwersytetu Technicznego w Dortmundzie. Członek World Urban Parks i German Academy for Spatial Planning and Housing. Specjalizuje się w pracy nad programami zielonej infrastruktury na dużą skalę, planowaniem regionalnym i adaptacją do zmian klimatu w mieście. Pracuje jako doradca w zakresie współpracy międzynarodowej w krajach europejskich i pozaeuropejskich, koncentrując się na integralnych rozwiązaniach w zakresie gospodarki wodnej i transformacyjnym zarządzaniu w administracji publicznej.

Zdjęcie budynku rektoratu UŚ