Spotkanie „Świadomość bez diet – czule o sobie i o jedzeniu”

04.05.2022 - 15:21, aktualizacja 04.05.2022 - 15:26
Redakcja: AJS
Tagi: spotkanie

Studenckie Koło Naukowe Psychologii Zdrowia zaprasza wszystkich studentów Uniwersytetu Śląskiego do udziału w spotkaniu „Świadomość bez diet – czule o sobie i o jedzeniu”.

Studenci wraz z dr Jagodą Różycką – psychoterapeutką, psychodietetyczką, a przede wszystkim opiekunką koła – tworzą przestrzeń do zadbania o siebie. Zaburzenia odżywiania najczęściej występują wśród osób do 24. roku życia. Członkowie koła naukowe chcą podzielić się wiedzą oraz doświadczeniem, jak można sobie pomóc w już trwających zaburzeniach lub tym, co zrobić by do nich nie prowadzić.

W programie wydarzenia przewidziano luźne prelekcje z zachęceniem do dyskusji. W spotkaniu udział wezmą doświadczone: psychodietetyczki, psychoterapeutki, a także psycholożka kliniczna. Gościem będzie również Agata Łyzińska (znana w mediach jako „Agaciasta”), która poruszy temat anoreksji.

Podczas wydarzenia będą prowadzone krótkie, bezpłatne konsultacje. Dla każdego przewidywany jest również darmowy e-book dotyczący wspierania siebie w zaburzeniach jedzenia.

Spotkanie rozpocznie się 6 maja o godzinie 10.30 w nowej auli Wydziału Nauk Społecznych (ul. Bankowa 11). Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma zaświadczenie uprawniające do zwolnienia z zajęć.