[ONLINE] Spotkanie z Anną Dziewit-Meller

07.09.2020 - 11:41, aktualizacja 07.09.2020 - 11:52
Redakcja: OO
Tagi: literatura, spotkanie autorskie

Klub Twórców Górnośląskich „Karasol” organizuje spotkanie z Anną Dziewit-Meller, które poprowadzą dr hab. Leszek Drong, prof. UŚ z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego oraz posłanka na Sejm obecnej kadencji Monika Rosa. Rozmowa dotyczyć będzie najnowszej powieści „Od jednego Lucypera” Anny Dziewit-Meller oraz śląskich kobiet wpisanych w historię regionu.

Spotkanie odbędzie się online. Aby otrzymać link do wydarzenia, osoby zainteresowane proszone są o wysłanie wiadomości na adres e-mail: jo.chca.do.karasola@gmail.com.

Anna Dziewit-Meller –  pisarka, dziennikarka, felietonistka „Tygodnika Powszechnego”, urodzona w Chorzowie. Współautorka reportażu „Gaumardżos, opowieści z Gruzji”, nagrodzonego Nagrodą Magellana. W 2012 roku wydała swoją pierwszą powieść „Disco”, nominowaną do Nagrody Literackiej Gryfia. Jest także autorką książek dla dzieci. Jej najnowsza powieść „Od jednego Lucypera” została wydana w 2020 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego.