Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe 2024

01.08.2024 - 14:47, aktualizacja 01.08.2024 - 14:49
Redakcja: JW

Co roku we wrześniu Uniwersytet Śląski otwiera swój kampus w Katowicach dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ramach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego.
To wydarzenie, na które zaproszone są zorganizowane grupy. Na mapie kampusu pojawia się kilka przystanków naukowych, co roku oferujących inne interaktywne wykłady z wybranej dziedziny. Uczniowie mogą uczestniczyć w kilku wykładach, prowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Śląskiego oraz pracowników innych placówek naukowo-badawczych. Wykłady uzupełniają i rozszerzają szkolną podstawę programową, z pewnością Was zafascynują, staną się początkiem Waszej nowej pasji, a może nawet przyszłej kariery naukowej.

W tym roku na mapie Miasteczka czekają na Was następujące przystanki:

• Osobliwości Świata Fizyki-spotkania z prawami fizyki i eksperymentami,
  • Biostrefa – bogaty wybór wielu dziedzin biologicznych,
  • Prehistoria – wgląd w genealogię ludzkości i naszej planety,
  • Wyobraźnia – tutaj nauka i wyobraźnia nierozerwalnie splatają się ze sobą,
  • Magiczna i praktyczna chemia – „magiczne” pokazy i filmowe efekty specjalne,
  • HogwartUŚ University – to fantastyczna podróż o charakterze gry.
Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, a to ze względu na 40-lecie przystanku Osobliwości Świata Fizyki. Z tej okazji nie zabraknie dodatkowych atrakcji i aktywności. Szczegółowy program oraz informacje o zapisach znajdziecie na stronie Uniwersytetu Otwartego.