V seminarium o nowej koncepcji studiów na Uniwersytecie Śląskim

21.04.2022 - 12:48, aktualizacja 26.04.2022 - 14:15
Redakcja: K.S

Piąte spotkanie online dotyczące nowej koncepcji studiów odbędzie się 27 kwietnia 2022 roku.

Podczas seminarium wykład wygłosi dr hab. Anna Machnikowska, prof. UG pt. „Akademickie i korporacyjne fundamenty kształcenia prawników”.

Dr hab. Anna Machnikowska, prof. UG jest kierownikiem katedry postępowania cywilnego na Uniwersytecie Gdańskim, radcą prawnym, członkiem Komitetu Polityki Naukowej. Posiada znaczne doświadczenie związane z kształceniem akademickim na kierunku prawo, na aplikacjach prawniczych oraz poprzez szkolenia dla prawników wykonujących już swój zawód. Łączy rozwój wiedzy z praktyką prawniczą, biorąc udział m.in. w modernizacji programu studiów prawniczych, zwiększeniu skali wykorzystania badań naukowych w dydaktyce, a także w dyskusji naukowej dotyczącej stanu stosowania prawa w Polsce i kierunku tego procesu.

Opis wykładu