VI edycja akcji „Uniwersytet Pomaga”

09.11.2016 - 17:13, aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

Od 14 listopada do 12 grudnia 2016 roku prowadzona będzie zbiórka na rzecz zwierząt w ramach VI edycji akcji „Uniwersytet Pomaga”. W tych dniach przy portierniach wydziałów i jednostek dydaktycznych Uniwersytetu Śląskiego, w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej oraz w Wydawnictwie Uniwersytetu Śląskiego wystawione zostaną puszki kwestarskie i kosze na dary.

Zbierane będą:

• sucha i mokra karma dla psów i kotów,
  • ryż i makaron,
  • obroże i smycze,
  • koce, pledy, poszwy, kołdry, prześcieradła, poszewki i ręczniki,
  • datki pieniężne, które zostaną przeznaczone na leki, budy i ich ocieplenia,
  • środki czystości, szampony dla psów i kotów,
  • środki opatrunkowe.

W akcję włączą się także: Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach, Śląski Inkubator Przedsiębiorczości sp. z o.o. oraz licea Uniwersytetu Śląskiego: III LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach, IV LO im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach, I LO im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie, II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu oraz I Społeczne Gimnazjum im. Stanisława Konarskiego w Katowicach.

W tym roku dary i datki zostaną przekazane: Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu, Miejskiemu Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach, Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu, fundacji „Przystanek Schronisko”, Stowarzyszeniu Opieki nad Zwierzętami „Nadzieja na Dom”, Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami „Fauna”, Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Psitulmnie” w Zabrzu oraz zabrzańskiemu oddziałowi Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

Wydarzeniem podsumowującym akcję będzie konferencja pt. „Dzień edukacji na rzecz zwierząt”, zorganizowana w piątek 16 grudnia 2016 roku o godz. 9.00 na Wydziale Prawa i Administracji (Katowice, ul. Bankowa 11b, aula nr 7). W programie spotkania zaplanowano także happening Klubu Gaja w ramach kampanii „Jeszcze żywy KARP”.

Plakat akcji "Uniwersytet Pomaga"

„śląskapolicja.gov.pl” - „Śląscy policjanci włączają się w akcję pomocy zwierzętom” (22.11.2016).