VI seminarium nt. nowej koncepcji studiów na Uniwersytecie Śląskim

28.04.2022 - 10:21, aktualizacja 04.05.2022 - 09:09
Redakcja: K.S

W Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (CINiBA) odbędzie się szóste seminarium dotyczące nowej koncepcji studiów na Uniwersytecie Śląskim.

Gościnnie wykład wygłosi prof. Pedro Russo, adiunkt w dziedzinie astronomii i społeczeństwa na Uniwersytecie w Lejdzie (Holandia). Prof. Pedro Russo był globalnym koordynatorem Międzynarodowego Roku Astronomii 2009. Uzyskał dyplom z matematyki stosowanej, fizyki i astronomii na Uniwersytecie w Porto (Portugalia). Jest zaangażowany w działalność organizacji międzynarodowych, takich jak Międzynarodowa Unia Astronomiczna, Europejskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Międzynarodowa Federacja Astronautyczna. Za swoją pracę naukową otrzymał kilka nagród, w tym Seeds Special Award 2009, Scientix Best Educational Resource (2015 i 2016), Most Innovative Educational Activities organizacji HundrED (2017 i 2018), Leiden University’s K.J. Cath Prize (2018), pierwszą w historii nagrodę dla popularyzatorów nauki Science Communication Award wręczoną przez NWO-Dutch Research Funding Agency (2019) oraz Medal Nauki wręczony przez rząd Portugalii (2021).

Spotkanie będzie miało miejsce 4 maja 2022 roku o godz. 16.00 w budynku CINiBA (w sali konferencyjnej nr 016 na poziomie 0 w holu głównym).

na granatowym tle napis: Przyszłość kształcenia uniwersyteckiego, seminarium „Upowszechnianie edukacji akademickiej: uniwersytety jako ośrodki zmian społecznych”, prof. Pedro Russo