Warsztaty z cyklu „Studenckie PsychoCzwartki”

01.03.2016 - 16:11, aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

31 marca 2016 r. o godz. 14.00 odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu „Studenckie PsychoCzwartki” pt. „Psychodrama – praktyczny warsztat psychologa”. Warsztaty będą okazją do zapoznania się z jedną z technik psychodramatycznych oraz nauczenia się konkretnej umiejętności przydatnej podczas treningów interpersonalnych, pracy z grupą i z klientem indywidualnym.

Zajęcia mają charakter praktyczny. W formie terapeutycznej w psychodramie nie istnieją żadne ograniczenia. Integralną częścią psychodramy jest wchodzenie w rolę, zamiany i doświadczanie nowych ról. Poprzez to uczestnicy mogą poszerzyć swoje rozumienie i odczuwanie świata i relacji międzyludzkich. Jak to jest być własnym szefem? Jak mogę się poczuć, odgrywając nieznaną mi dotychczas rolę pewnego siebie człowieka sukcesu, szczęśliwej spełnionej kobiety? Czy tak ożywiony fragment osobowości może funkcjonować na co dzień?

Psychodrama została opracowana przez Jacoba L. Moreno, uważanego za pomysłodawcę psychoterapii grupowej oraz socjometrii. Psychodramatyczne metody pracy są rozwijane na całym świecie i mają szerokie zastosowanie nie tylko w psychoterapii, ale również w rozwoju osobistym, podczas warsztatów oraz w biznesie.

Organizatorami spotkania są Akademia mojapsychologia.pl oraz studencki portal „WięcJestem!”. Zajęcia poprowadzi Joanna Satuła-McGirr – psycholog, terapeuta, counsellor, rekomendowana do certyfikatu asystenta psychodramy.

Liczba miejsc jest ograniczona. Uczestników obowiązują zapisy – e-mail: promocja.wiecjestem@us.edu.pl (w tytule: „PsychoCzwartek Psychodrama Katowice”).

Szczegółowe informacje dostępne są na Facebooku.