Webinar Moniki Kłeczek: „O teorii umysłu. Praktycznie”

15.01.2021 - 11:49, aktualizacja 19.01.2021 - 09:29
Redakcja: OO

W ramach kampanii społecznej „Świadomy UŚ. Autyzm” odbędzie się webinar Moniki Kłeczek pt. „O teorii umysłu. Praktycznie”. Wydarzenie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy. Transmisję będzie można obejrzeć na Facebooku oraz kanale YouTube Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Monika Kłeczek – trenerka umiejętności społecznych, psychoterapeutka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Zespołem Aspergera i Zaburzeniami Pokrewnymi „AS”. Prowadzi zajęcia dla ponad 60 osób, a w przeszłości pod jej opieką było ponad 150 podopiecznych ze spektrum autyzmu. Autorka licznych publikacji naukowych i popularyzatorskich. Jest jedną z pionierek pracy z osobą z zespołem Aspergera w południowej części naszego kraju. Jej stowarzyszenie powstało jako trzecie w tej tematyce, a obecnie jest największą inicjatywą wyspecjalizowaną we wspieraniu wysoko funkcjonujących osób z zespołem Aspergera. Od 2013 roku prowadzone przez nią stowarzyszenie jest członkiem Porozumienia Autyzm Polska – platformy zrzeszającej organizacje zajmujące się autyzmem z całej Polski, bierze także udział w pracach parlamentarnej grupy do spraw autyzmu, a od 4 lat jest pracodawcą osób z autyzmem. W ostatnich latach stowarzyszenie skupia się na usamodzielnianiu młodzieży z zespołem Aspergera i przeciwdziałaniu współzachorowalności na zaburzenia psychiczne, co wśród tych osób występuje bardzo często.

Kampania „Świadomy UŚ. Autyzm” realizowana jest w ramach projektu „DUO – Uniwersytet Śląski uczelnią dostępną, uniwersalną i otwartą”, dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014–2020, działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych, a o jej szczegółach można przeczytać na stronie: www.duo.us.edu.pl.