Webinar: „O dorosłości osób z autyzmem i zespołem Aspergera…” – dr Magdalena Bełza-Gajdzica

22.01.2021 - 12:59, aktualizacja 26.01.2021 - 11:12
Redakcja: OO

W ramach kampanii społecznej „Świadomy UŚ. Autyzm” odbędzie webinar dr Magdaleny Bełzy-Gajdzicy pt. „O dorosłości osób z autyzmem i zespołem Aspergera: studia, kariera, relacje osobiste”.

Wydarzenie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy. Transmisję będzie można obejrzeć na Facebooku oraz kanale YouTube Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Dr Magdalena Bełza-Gajdzica – pedagog specjalny, surdopedagog, doktor nauk społecznych w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Członek Sekcji Pedagogiki Specjalnej oraz Zespołu Samokształceniowego Doktorów przy Komitecie Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk, zastępca przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego – oddział w Cieszynie, wydziałowy koordynator ds. dostępności. Od 2008 roku aktywnie związana z praktycznym wspieraniem studentów z niepełnosprawnością w ramach działań Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autorka badań i wielu publikacji naukowych dotyczących różnych aspektów niepełnosprawności. Szczegółowy biogram znajduje się na stronie Instytutu Pedagogiki UŚ.

Kampania „Świadomy UŚ. Autyzm” realizowana jest w ramach projektu „DUO – Uniwersytet Śląski uczelnią dostępną, uniwersalną i otwartą”, dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014–2020, działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych. O jej szczegółach można przeczytać na stronie projektu.