Webinar pt. „Autyzm i zespół Aspergera. Trudne zachowania z perspektywy osoby towarzyszącej”

29.01.2021 - 15:47, aktualizacja 01.02.2021 - 11:12
Redakcja: OO

Kolejny webinar pt. „Autyzm i zespół Aspergera. Trudne zachowania z perspektywy osoby towarzyszącej” w ramach kampanii społecznej „Świadomy UŚ. Autyzm” poprowadzi Monika Kłeczek.

Wydarzenie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy. Transmisję będzie można obejrzeć na Facebooku oraz kanale YouTube Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Monika Kłeczek – trenerka umiejętności społecznych, psychoterapeutka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Zespołem Aspergera i Zaburzeniami Pokrewnymi „AS”. Prowadzi zajęcia dla ponad 60 osób, a w przeszłości pod jej opieką było ponad 150 podopiecznych ze spektrum autyzmu. Autorka licznych publikacji naukowych i popularyzatorskich. Jest jedną z pionierek pracy z osobą z zespołem Aspergera w południowej części naszego kraju. Jej stowarzyszenie powstało jako trzecie w tej tematyce, a obecnie jest największą inicjatywą wyspecjalizowaną we wspieraniu wysoko funkcjonujących osób z zespołem Aspergera. Od 2013 roku prowadzone przez nią stowarzyszenie jest członkiem Porozumienia Autyzm Polska – platformy zrzeszającej organizacje zajmujące się autyzmem z całej Polski, bierze także udział w pracach parlamentarnej grupy do spraw autyzmu, a od 4 lat jest pracodawcą osób z autyzmem. W ostatnich latach stowarzyszenie skupia się na usamodzielnianiu młodzieży z zespołem Aspergera i przeciwdziałaniu współzachorowalności na zaburzenia psychiczne, co wśród tych osób występuje bardzo często.

Kampania „Świadomy UŚ. Autyzm” realizowana jest w ramach projektu „DUO – Uniwersytet Śląski uczelnią dostępną, uniwersalną i otwartą”, dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014–2020, działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych, a o jej szczegółach można przeczytać na stronie: www.duo.us.edu.pl.