Webinar pt. „Tworzenie uniwersytetu przyjaznego osobom z autyzmem”

11.06.2021 - 15:18, aktualizacja 16.06.2021 - 14:31
Redakcja: OO

16 czerwca 2021 roku o godz. 19.00 odbędzie się kolejny webinar w ramach kampanii „Świadomy UŚ. Dostępność”. Gościem spotkania pt. „Tworzenie uniwersytetu przyjaznego osobom z autyzmem” („Creating an Autism Friendly University”) będzie Fiona Earley – koordynatorka uniwersytetu przyjaznego autyzmowi w Dublin City University oraz badaczka autyzmu, szczególnie w aspekcie ścieżki edukacyjnej osób z diagnozą spektrum.

Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku oraz na kanale YouTube Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Webinar będzie tłumaczony na język polski oraz Polski Język Migowy.

Podczas wykładu zostaną poruszone następujące zagadnienia:

• czym jest autyzm?
  • z jakimi utrudnieniami dla osób ze spektrum autyzmu może mierzyć się uniwersytet?
  • jakie rozwiązania oferuje uniwersytet dla osób ze spektrum autyzmu?
  • co sprawia, że uniwersytet jest miejscem przyjaznym dla osób ze spektrum autyzmu?

Kampania „Świadomy UŚ. Dostępność” realizowana jest w ramach projektu „DUO – Uniwersytet Śląski uczelnią dostępną, uniwersalną i otwartą” (DUO) współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych.

Szczegółowe informacje nt. kampanii: us.edu.pl/kampania-spoleczna-swiadomy-us-dostepnosc.