Webinarium pt. „Autentyczność Grobu Świętego w Jerozolimie w świetle najnowszych odkryć”

13.01.2021 - 11:37, aktualizacja 25.02.2021 - 08:44
Redakcja: OO

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje międzynarodowe webinarium o. prof. Stanisława Narcyza Klimasa OFM ze Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie pt. „Autentyczność Grobu Świętego w Jerozolimie w świetle najnowszych odkryć”. Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie na język angielski i włoski. Udział w wykładzie mistrzowskim za pośrednictwem platformy Zoom jest możliwy po wcześniejszej rejestracji (link do formularza).

Po wykładzie przewidziano otwartą dyskusję, w której wezmą udział:

• dr hab. Barbara Strzałkowska z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie,
  • dr hab. Marcin Majewski z Wydziału Teologicznego Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie,
  • a także ks. dr Dawid Ledwoń z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Naukowy profil o. prof. Stanisława Narcyza Klimasa przedstawi o. dr Krzysztof Feliks Rachwalik z Wyższego Seminarium Duchownego OO. Franciszkanów w Katowicach. Moderatorką wydarzenia będzie dr Mariola T. Kozubek z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

O prowadzącym

o. prof. Stanisław Narcyz Klimas – franciszkanin, od roku 1992 w służbie Kustodii Ziemi Świętej, absolwent Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie oraz Watykańskiego Instytutu Paleografii, Dyplomatyki i Archiwistyki, znawca historii antycznej, historii chrześcijaństwa. Dyrektor Archiwum Historycznego Kustodii Ziemi Świętej w Jerozolimie, które należy do najważniejszych archiwów Bliskiego Wschodu. Wykładowca w zamiejscowym Wydziale Nauk Biblijnych i Archeologii Papieskiego Uniwersytetu Antonianum w Rzymie – Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie.

Na webinarium zapisało się już ponad 320 osób oraz podmiotów krajowych i zagranicznych. Lista zgłoszonych ośrodków:

• Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej
  • Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie