Wernisaż „Amerykański wizjoner: życie i czasy Johna F. Kennedy’ego”

28.09.2017 - 09:40, aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

We wtorek 3 października 2017 roku o godzinie 12.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbędzie się wernisaż pt. „Amerykański wizjoner: życie i czasy Johna F. Kennedy’ego”. W uroczystości udział wezmą: prorektor Uniwersytetu Śląskiego dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski, prorektor Uniwersytetu Ekonomicznego dr hab. prof. UE Barbara Kos, konsul generalny USA Walter Braunohler, dyrektor CINiBA prof. dr hab. Dariusz Pawelec, zastępca dyrektora dr Radosław Jeż oraz mgr Jan Siechowski – pełnomocnik dyrektora CINiBA ds. administracyjnych.

Wybrane na ekspozycję fotografie ukazują życiorys prezydenta Johna F. Kennedy’ego: od młodzieńczych podróży i pierwszej nominacji odznaczonego bohatera wojennego do Kongresu, przez bajkowy ślub z Jacqueline Bouvier, drogę do Białego Domu i roli wodza naczelnego, aż po tragiczną śmierć w Dallas. Wystawa nawiązuje do książki „JFK: A Vision for America” [JFK: Wizja dla Ameryki] i została zorganizowana przez Lawrence’a Schillera z Wiener Schiller Productions we współpracy z John F. Kennedy Library Foundation przy wsparciu Stephena Kennedy’ego Smitha i Getty Images.

Plakat promujący wystawę poświęconą prezydentowi Kennedy’emu, grafika zawiera rasteryzowany portret prezydenta oraz litery: JFK