Wizyta dyrektora krakowskiego Instytutu Cervantesa

17.10.2019 - 02:39, aktualizacja 17.10.2019 - 02:39
Redakcja: AJS
Tagi: język hiszpański, wykład otwarty

We wtorek 22 października 2019 roku gościem Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach będzie D. Fernando Martínez-Vara de Rey de Irezábal – dyrektor Instytutu Cervantesa w Krakowie, który o godzinie 11.00 w sali sympozjalnej I (ul. Bankowa 11, Katowice) wygłosi wykład pt. „Instytut Cervantesa i dyplomacja kulturalna”.

Obecnie 580 milionów ludzi na świecie mówi po hiszpańsku, co stanowi 7,6% światowej populacji. Spośród nich 483 miliony to użytkownicy, dla których jest to język ojczysty.

Język hiszpański jest również coraz bardziej popularny w Polsce. Stale wzrasta liczba osób zainteresowanych jego nauką oraz potwierdzaniem swoich kompetencji dyplomami DELE. Możliwości w tym zakresie stwarzają zarówno szkoły podstawowe i średnie oraz uniwersytety, jak i prywatne szkoły językowe. Ponadto Instytut Cervantesa oferuje nowoczesne kursy językowe, z których w każdym zakątku naszego globu można korzystać drogą internetową.

Spotkanie będzie zatem okazją do rozmowy o obecności języka i kultury hiszpańskiej w Polsce oraz we współczesnym świecie.

Plakat informujący o wykładzie D. Fernando Martínez-Vara de Rey de Irezábala na Uniwersytecie Śląskim