Wizyta Jeanette Sautner na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

20.02.2020 - 12:26, aktualizacja 04.03.2020 - 10:07
Redakcja: OO
Tagi: Discover Canada, wizyta

25 lutego 2020 roku Uniwersytet Śląski w Katowicach odwiedziła radczyni ds. politycznych i społecznych w Ambasadzie Kanadyjskiej w Warszawie Jeanette Sautner, która spotkała się z rektorem UŚ prof. dr. hab. Andrzejem Kowalczykiem, dziekanem Wydziału Humanistycznego prof. dr. hab. Krzysztofem Jaroszem, a także z innymi przedstawicielami władz uczelni.

Na Wydziale Humanistycznym w Sosnowcu Jeanette Sautner wygłosiła interaktywny wykład pt. „Canada: Young Country and Country of Youth”, w którym udział wzięli uczestnicy półfinału siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie „Discover Canada”, ich nauczyciele, a także studenci UŚ. Radczyni spotkała się również z dyrekcją I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach – współorganizatorem konkursu.

W ramach wizyty odbyło się również spotkanie Jeanette Sautner skierowane do wszystkich zainteresowanych studentów, a szczególnie do osób z programu American and Canadian Studies for Intercultural Communications and Diplomacy.

Jeanette Sautner – biogram (pdf, 140 KB)

Pamiątkowe zdjęcie. Od lewej: dziekan prof. Krzysztof Jarosz, radczyni Jeanette Sautner, rektor prof. Andrzej Kowalczyk oraz dr hab. Paweł Jędrzejko

Fot. Sekcja Prasowa UŚ