Wizyta przedstawicieli Islandzkiego Instytutu Historii Naturalnej

28.04.2023 - 11:24, aktualizacja 12.05.2023 - 12:13
Redakcja: wc-a
Tagi: edukacja, przyroda

Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych 5 maja 2023 roku gościło naukowców z Islandzkiego Instytutu Historii Naturalnej (IINH). Wizyta odbyła się w ramach projektu „Wyspy Wiedzy”, którego celem jest rozwój kultury jakości w sektorze edukacji poprzez zdiagnozowanie, zaplanowanie, rozwinięcie i wdrożenie koncepcji kształcenia uniwersyteckiego opartego na projektowaniu uniwersalnym, edukacji włączającej i spersonalizowanej, a także na kształceniu umiejętności kluczowych z punktu widzenia potrzeb społeczno-gospodarczych oraz kompetencji niezbędnych do swobodnego dostosowywania się studentów i absolwentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach do zmieniających się czasów.

Kluczowym punktem wizyty były wykłady przeprowadzone przez naukowców z dziedziny biotechnologii, botaniki, biologii ewolucyjnej oraz biologii morskiej. Opowiedzieli oni między innymi o niezwykle ważnej roli drzew w naszym klimacie, o równie ważnej roli drobnoustrojów w badaniach środowiskowych, a także o instytucjach prowadzących działania w kierunku ochrony przyrody.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali sadzonki, które są małą cegiełką w zmienianiu klimatu na lepsze.

Program

• 9.00–10.00 – Paweł Wąsowicz: „Can planting trees solve all our problems with climate change?”
  • 10.15–11.15 – Guðný Vala Þorsteinsdóttir: „Microbial communities and the use of DNA in environmental studies”
  • 11.30–12.30 – Snorri Sigurðsson i Sunna Björk Ragnarsdóttir: „Nature protection and policies”

Grafika promująca wydarzenie. Wszystkie informacje w tekście