Wsparcie studentów i studentek – grant na rozwój i podniesienie kompetencji

03.06.2024 - 15:51, aktualizacja 07.06.2024 - 10:00
Redakcja: OO

Studenci i studentki mogą wziąć udział w projekcie „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności”, którego celem jest promocja aktywności naukowej osób studiujących poprzez umożliwienie im uczestnictwa w międzynarodowych konkursach, zawodach i konferencjach.

Wsparcie finansowe może być przeznaczone w szczególności na:

• sfinansowanie przygotowania i uczestnictwa studentów i studentek w międzynarodowych zawodach, konkursach, konferencjach,
  • zakup materiałów i usług niezbędnych do przygotowań związanych z przedmiotem konkursów, zawodów, konferencji międzynarodowych,
  • koszty opiekuna po stronie polskiej uczelni,
  • dodatkowe wsparcie obejmujące racjonalne usprawnienia oraz wsparcie osób studiujących z grup defaworyzowanych.

Koszt realizacji jednego projektu nie może przekroczyć:

• 80 000,00 zł – w przypadku projektu realizowanego przez jednego studenta lub studentkę,
  • 500 000,00 zł – w przypadku projektu realizowanego przez zespół studentów lub studentek.

Realizacja zadań w projekcie przewidziana jest na 2025 rok.

Nabór zgłoszeń przyjmowana jest do 12 czerwca 2024 roku.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Biura Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.