Wykład otwarty z cyklu „Wielkie laboratoria świata”

10.02.2020 - 10:40, aktualizacja 12.02.2020 - 11:14
Redakcja: OO
Tagi: CERN, Uniwersytet Śląski Dzieci, wielkie laboratoria świata

„Jak odkryć coś, czego nie widać? Krótka historia odkryć cząstek, z których zbudowany jest świat” to temat kolejnego wykładu otwartego organizowanego przez Uniwersytet Śląski Dzieci w ramach cyklu „Wielkie laboratoria świata”. Wykład, który odbędzie się 15 lutego 2020 roku o godz. 10.00 w auli im. M. Kopernika przy ul. Bankowej 14 w Katowicach, wygłosi dr Arkadiusz Gorzawski – pracownik naukowy Uniwersytetu Maltańskiego oraz Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Genewie.

Spotkanie poświęcone będzie cząstkom elementarnym. Uczestnicy dowiedzą się m.in., w jaki sposób dokonywano odkryć cząstek na przestrzeni ostatnich stu dwudziestu lat. Podczas wykładu będzie też można śledzić na żywo tory cząstek wtórnego promieniowania kosmicznego, przenikających budynek przy ul. Bankowej 14 oraz audytorium.

Wydarzenie skierowane jest do studentów UŚD i ich rodziców, wszystkich zainteresowanych uczniów, a także do pracowników Uniwersytetu Śląskiego wraz z dziećmi.

Pobierz zaproszenie na wykład (pdf, 327 KB)