Wykład prof. Ewy Jaskóły w ramach „Uniwersytetu Polonistów”

16.03.2017 - 17:23, aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

Czwarte spotkanie w ramach projektu „Uniwersytet Polonistów” rozpocznie się 28 marca 2017 roku o godz. 16.00 w sali Rady Wydziału Filologicznego w Katowicach. Wykład pt. „Stanisława Barańczaka i Wisławy Szymborskiej prawdy poetyckie i nie tylko…” wygłosi prof. dr hab. Ewa Jaskóła – kierownik Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej UŚ.

Organizowany przez Katedrę Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach projekt „Uniwersytet Polonistów” adresowany jest do nauczycieli języka polskiego. Program przedsięwzięcia obejmuje comiesięczne spotkania, połączone z wykładami i dyskusjami. Tegoroczna edycja „Uniwersytetu Polonistów” odbywa się pod hasłem „Przestrzenie spotkania” i będzie dotyczyła zagadnień kulturowych.

Plakat promujący wykład prof. Ewy Jaskóły w ramach Uniwersytetu Polonistów, zawierający szczegółowe dane spotkania