Wykłady popularnonaukowe w katowickim Centrum Zimbardo

27.09.2024 - 09:21, aktualizacja 27.09.2024 - 09:21
Redakcja: K.S

3 października 2024 roku w katowickim Centrum Zimbardo (plac Wyzwolenia 5) prowadzonym przez Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych odbędą się dodatkowe dwa wykłady skierowane do osób dorosłych przeniesione z września w ramach projektu „Lato w Zimbardo z Uniwersytetem Śląskim”:

• godz. 17.00 – wykład dr. Michała Brola, prof. UŚ pt. „Dlaczego oglądamy seriale?”,
  • godz. 18.00 – wykład dr Agnieszki Skorupy pt. „Kadry z Iranu, czyli o problemach nie tylko z własnego podwórka”.

Wydarzenia organizowane są dzięki programowi „Popularyzacja nauki” realizowanemu w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Współorganizatorem spotkań jest Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych.

Wstęp wolny.

Warto przypomnieć, że Centrum Zimbardo, które powstało dzięki zaangażowaniu również Uniwersytetu Śląskiego niedawno obchodziło swoje 10-lecie i z tej okazji powstał film dokumentalny.