Wyróżnienia JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego

10.11.2021 - 10:12, aktualizacja 10.11.2021 - 11:09
Redakcja: RJ

W środę 17 listopada 2021 roku, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Studenta, o godz. 15.00 odbędzie się w formie zdalnej gala podsumowująca XIII edycję konkursu Wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego. W spotkaniu z laureatami konkursu wezmą udział rektor UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek oraz prorektor ds. kształcenia i studentów dr Katarzyna Trynda, prof. UŚ. W czasie wydarzenia przewidziano również krótki koncert.

Łącznie w tej edycji wyróżnione zostały 23 osoby, w tym 4 z Uniwersytetu Otwartego (Uniwersytet Śląski Dzieci oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku), a także 11 studentek i studentów oraz 8 doktorantek i doktorantów. Wydarzenie będzie okazją do ogłoszenia zwycięzców plebiscytu na Studentkę/Studenta i Doktorantkę/Doktoranta Roku, wyłonionych przez wspólnotę akademicką w głosowaniu, które potrwa do 16 listopada do godziny 23:59. Sylwetki osób nagrodzonych w XIII edycji Wyróżnień JM Rektora UŚ można odnaleźć na stronie: https://us.edu.pl/student/dzialalnosc-studencka/wyroznienia-jm-rektora-us/laureaci-xiii-edycji/.

Gala będzie transmitowana na żywo na portalu Facebook oraz za pośrednictwem uniwersyteckiego kanału YouTube.

Konkurs Wyróżnień JM Rektora organizowany jest od 2009 roku. W dwunastu poprzednich edycjach nagrody wręczono 389 osobom. W grupie studentów i doktorantów wyróżnienia przyznawane są za działalność społeczną, kulturalną, popularnonaukową, inicjatywy wspierające życie studenckie oraz za osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe.

Grafika promująca wydarzenie