[ONLINE] Wyróżnienia JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego

11.03.2021 - 12:15, aktualizacja 17.03.2021 - 09:00
Redakcja: OO

W czwartek 18 marca 2021 roku o godz. 18.00 odbędzie się w formie zdalnej gala podsumowująca XII edycję konkursu Wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego. Spotkanie poprowadzi rektor UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek oraz prorektor ds. kształcenia i studentów dr Katarzyna Trynda, prof. UŚ. W czasie wydarzenia przewidziano także krótki koncert.

Gala wręczenia wyróżnień w minionych edycjach zawsze była świętem Uniwersytetu, podczas którego wspólnota akademicka cieszyła się osiągnięciami jej młodszych członków. Pandemiczne realia boleśnie uświadomiły wartość przebywania razem szczególnie w takich radosnych momentach. Zachęcamy Państwa do uczestniczenia w tym wydarzeniu w jedynej możliwej teraz formie – zdalnej. Niech nasi studenci i doktoranci choćby w ten ograniczony sposób poczują także i naszą dumę z ich osiągnięć.

Łącznie w tej edycji wyróżnionych zostało 35 osób, w tym 6 z Uniwersytetu Otwartego (Uniwersytet Śląski Dzieci, Uniwersytet Śląski Młodzieży oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku) oraz 19 studentów i 10 doktorantów. Wydarzenie będzie również okazją do ogłoszenia zwycięzców plebiscytu na Studenta i Doktoranta Roku, wyłonionych przez wspólnotę akademicką w głosowaniu, które zrealizowano za pośrednictwem systemu USOSWeb.

Gala będzie transmitowana na żywo na portalu Facebook oraz za pośrednictwem uniwersyteckiego kanału YouTube. Sylwetki laureatów dostępne są na stronie: us.edu.pl/student.

Konkurs Wyróżnień JM Rektora organizowany jest od 2009 roku. W jedenastu poprzednich edycjach nagrody wręczono 354 osobom. W grupie studentów i doktorantów wyróżnienia przyznawane są za działalność społeczną, kulturalną, popularnonaukową, inicjatywy wspierające życie studenckie oraz za osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe.

plakat: Wyróżnienia JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, XII edycja Konkursu. Finał Konkursu odbędzie się online 18 marca o godz. 18.00. Transmisja na żywo na kanałach UŚ na Facebooku i YouTube