X Międzynarodowa Konferencja Magistrantów

04.04.2022 - 11:06, aktualizacja 04.04.2022 - 12:09
Redakcja: K.S

18 maja 2022 roku odbędzie się X edycja Międzynarodowej Konferencji Magistrantów pod hasłem: „Identyfikacja – kultura, cywilizacja, język”. Wydarzenie zostanie poświęcone wszelkim zagadnieniom związanym z uwarunkowaniami, czynnikami sprawczymi i wyznacznikami identyfikacji.

Celem spotkania jest umożliwienie magistrantom, wyróżniającym się studentom ostatniego roku studiów licencjackich oraz doktorantom zaprezentowania fragmentów własnych prac dyplomowych lub zagadnień z nimi związanych.

Jubileuszowa edycja konferencji jest organizowana przez jednostki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – Szkołę Języka i Kultury Polskiej, Wydział Humanistyczny, Centrum Języka i Kultury Chińskiej oraz Koło Naukowe Studentów Obcokrajowców „Wieża Babel”.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja po wypełnieniu karty zgłoszeniowej. Wszystkie zgłoszenia są przyjmowane do 30 kwietnia 2022 roku pod adresem: szkola@us.edu.pl.

Konferencja będzie miała charakter hybrydowy.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Polska na językach” finansowanego ze środków NAWA w ramach programu Promocja Języka Polskiego.