XI seminarium Lectio Magistralis Internationalis

15.05.2024 - 08:38, aktualizacja 27.05.2024 - 11:52
Redakcja: JW

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje XI seminarium Lectio Magistralis Internationalis, które obędzie się 28 maja 2024 r. w godz. 11.00–14.00 na platformie Zoom.

Wykład mistrzowski pt. ”Rola dyscyplin kościelnych w kształceniu uniwersyteckim” wygłosi ks. prof. Luis Felipe Navarro Marfá – rektor Papieskiego Uniwersytetu Santa Croce w Rzymie.

W dyskusji panelowej głos zabiorą: o. prof. Andrzej Wodka – były przewodniczący Agencji Stolicy Apostolskiej ds. Oceny i Promocji Jakości Kształcenia na Uniwersytetach i Wydziałach Kościelnych, ks. prof. Tobias Häner – wicerektor Kolońskiej Akademii Teologii Katolickiej oraz ks. dr hab. Antoni Świerczek, prof. ucz. – prorektor Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

W drugiej części seminarium odbędzie się rozmowa uczestników z mistrzem – zapraszamy do zabrania głosu. Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne z języka włoskiego na polski.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są do 23 maja.

Plakat promujący XI seminarium Lectio Magistralis Internationalis