XIII wykład im. Profesora Andrzeja Lasoty

03.01.2020 - 14:54, aktualizacja 03.01.2020 - 14:54
Redakcja: OO
Tagi: prof. Andrzej Lasota, wykład

17 stycznia 2020 roku o godz. 15.30 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 12) odbędzie się XIII wykład im. Profesora Andrzeja Lasoty. Wydarzenie zostało ustanowione przez Radę Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii w 2008 roku dla uczczenia osoby i dzieła prof. Andrzeja Lasoty – doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego oraz członka Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności. W ramach cyklicznych spotkań do wygłoszenia wykładu zapraszani są uczeni o niepodważalnych osiągnięciach w zakresie teorii lub zastosowań nauk ścisłych.

Podczas tegorocznej edycji wykład pt. „Metody formalizmu termodynamicznego w teorii iteracji przekształceń w wymiarze rzeczywistym i zespolonym” wygłosi prof. dr hab. Feliks Przytycki z Instytutu Matematycznego Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

plakat: XIII wykład im. Profesora Andrzeja Lasoty