XXVI gala wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji

19.01.2018 - 12:52, aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

Laury Umiejętności i Kompetencji to nagrody honorujące wyróżniające się firmy, organizacje i instytucje, a także wybitnych przedstawicieli świata nauki, biznesu, kultury i polityki. Stanowią formę uznania ich zasług. W tym roku Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach wręczy je po raz dwudziesty szósty. Uroczystość odbędzie się w sobotę 20 stycznia 2018 roku o godz. 17.00 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Co roku do udziału w gali zapraszani są przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, parlamentarzyści, reprezentanci świata nauki, twórcy kultury oraz przedsiębiorcy. W tegorocznym wydarzeniu ze strony Uniwersytetu Śląskiego udział wezmą: JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, prorektorzy – prof. dr hab. Ryszard Koziołek i dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski, a także zastępcy kanclerza – Agnieszka Maj i Dariusz Laska.

Podczas uroczystości, stanowiącej symboliczne podsumowanie roku 2017 w dziedzinie gospodarczej, naukowej i kulturalnej, wręczonych zostanie łącznie 87 wyróżnień.

W poprzednich edycjach konkursu laureatami nagród niejednokrotnie zostawali pracownicy Uniwersytetu Śląskiego, doceniani przez kapitułę za wkład w rozwój innowacyjności, kultury lub działalność społeczną. W 2016 roku Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji w dziedzinie nauki i innowacyjności uhonorowany został prof. Andrzej Kowalczyk.

Prof. Andrzej Kowalczyk

Gala wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji w 2016 r.
Fot. Wojciech Nowak