Global Music Awards dla pracowniczek UŚ

03.04.2023 - 09:34 aktualizacja 04.04.2023 - 11:18
Redakcja: wc-a
Tagi: sztuka

Okładka płyty „Roman Ryterband – The Journey”

Nagrodę „Gold Medal – Best of Show” w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu muzycznego Global Music Awards (GMA) przyznano za płytę „Roman Ryterband – The Journey”. Materiał został zrealizowany wspólnie przez dr hab. Annę Kijanowską, prof. UŚ oraz dr hab. Małgorzatę Kaniowską, prof. UŚ z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego.

Płyta składa się z wybranych utworów Romana Ryterbanda, które skomponowane zostały podczas drugiej wojny światowej i po jej zakończeniu. W uzasadnieniu nagrody jury konkursu doceniło emocjonalne wykonania za to, że „wywołują uczucie mglistej wędrówki do odległej i lepszej przyszłości, która nie opuszcza słuchacza”.

Prof. Anna Kijanowska była pomysłodawczynią projektu i jego inicjatorką. Na płycie można usłyszeć jej grę na fortepianie. Prof. Małgorzata Kaniowska dyrygowała Śląską Orkiestrą Kameralną, która również występuje na nagraniach „Roman Ryterband – The Journey”, jest także autorką komentarza krytycznego na płycie CD.

W ramach konkursu Global Music Awards wyróżniani są utalentowani artyści z całego świata. Nagroda jest złotą pieczęcią przemysłu muzycznego, znakiem wiarygodności dla uzdolnionych muzyków.

Pełną listę zwycięzców tegorocznej edycji konkursu znaleźć można na stronie Global Music Awards.