III miejsce w konkursie Genius Universitatis 2023

13.03.2023 - 14:34 aktualizacja 23.03.2023 - 12:56
Redakcja: K.S

Genius Universitatis to największy konkurs na najbardziej kreatywną kampanię rekrutacyjną prowadzoną przez szkoły wyższe w Polsce. Przedsięwzięcie organizowane jest po raz jedenasty przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Gala wręczenia nagród w tegorocznej edycji odbyła się 10 marca 2023 roku w Warszawie. W gronie laureatów znalazł się Uniwersytet Śląski. Uczelnia została doceniona w kategorii gadżet, zajmując III miejsce.

Zwycięski projekt to gra karciana „GameUS” stworzona z myślą o prezentacji kierunków kształcenia, badań prowadzonych na UŚ, a także specyfiki uczelni oraz samego regionu. Składa się ona ze 120 różnych grafik ilustrujących przygotowanych pod kierunkiem dr. hab. Stefana Lechwara, prof. UŚ, dyrektora Instytutu Sztuk Plastycznych UŚ. Opracowanie grafik powierzono Natalii Zalewskiej, studentce Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ i Łukaszowi Dudaszowi, absolwentowi tegoż wydziału.

Część grafik wykorzystano również przy tworzeniu oprawy wizualnej gadżetów promujących Uniwersytet Śląski wśród potencjalnych kandydatów. W zestawie znalazły się: zakładka i ołówek w duchu EKO z dołączonymi nasionami łąki kwietnej, a także pocztówki prezentujące poszczególne wydziały.

laureaci konkursu

Laureaci konkursu, fot. materiały Uniwersytetu Śląskiego