Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

International Game Lab Challenge – podsumowanie pierwszego etapu warsztatów

20.04.2021 - 12:57 aktualizacja 19.04.2022 - 11:17
Redakcja: OO
Tagi: projekty

Zakończył się pierwszy z trzech etapów warsztatów pn. „Challenge” w ramach projektu „Game Lab – International Laboratory for Game Studies and Design”, finansowanego przez Program Akademickiego Partnerstwa Międzynarodowego Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Głównym celem projektu Game Lab jest wypracowanie innowacyjnej i trwałej międzynarodowej współpracy opartej na wymianie doświadczeń, wspólnych działaniach twórczych i badawczych ośrodków akademickich w Unii Europejskiej, Azji, Ameryce Północnej i Środkowej.

Tak przyjęta formuła wymaga podejścia wieloaspektowego, dlatego też na potrzeby projektu podzielono ten proces na następujące komponenty: komunikacja, integracja, iartnerstwo, kultura, technologia, nauka i sztuka.

Rdzeniem projektu jest International Game Lab Challenge – ośmiomiesięczne warsztaty związane z projektowaniem gier, skierowane do studentów kierunków artystycznych, projektowych i informatycznych. Naszymi partnerami są uczelnie, w których realizuje się kształcenie związane z wykorzystywaniem nowych technologii do projektowa przestrzeni wirtualnych o wielorakim przeznaczeniu, gier wideo, designem, multimediami i programowaniem.

Partnerzy projektu:

  • Uniwersytet Śląski w Katowicach,
  • Northern Illinois University, USA,
  • Harz University of Applied Sciences, Niemcy,
  • University of Ostrava, Republika Czeska,
  • LUCA School of Arts, Belgia,
  • Tokyo University of Technology, School of Media Science, Japonia,
  • Benemérita Universidad Autónoma de Puebla, Meksyk.

Powołanych zostało 7 międzynarodowych laboratoriów, w których 42 studentów prowadzonych przez 16 mentorów z poszczególnych uczelni realizuje zadania związane z projektowaniem gier.

Zapraszamy na stronę przedsięwzięcia: www.gamelab.us.edu.pl, gdzie prezentujemy sylwetki mentorów, autorskie programy poszczególnych laboratoriów oraz relacje z podsumowania pierwszego etapu realizacji warsztatów.

Koordynatorem projektu Game Lab jest prof. dr hab. Małgorzata Łuszczak.

Logo Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

laptop na stole, na jego ekranie przyklejone są kolorowe karteczki, obok laptopa leży telefon/laptop on a table, colourful stickers on the screen, mobile phone next to the laptop

return to top