Jaki uniwersytet po pandemii? – oddajmy głos wspólnocie akademickiej

02.06.2021 - 16:22 aktualizacja 26.01.2022 - 11:58
Redakcja: AJS
Tagi: debaty

Na początku maja tego roku rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Ryszard Koziołek skierował do wszystkich członków wspólnoty akademickiej list, w którym zachęcał do zabrania głosu w dyskusji na temat funkcjonowania naszej uczelni po pandemii. Aby ułatwić członkom naszej wspólnoty udział w tej debacie, uruchomiliśmy dedykowaną stronę internetową.

Redakcja „Gazety Uniwersyteckiej UŚ” przygotowuje obecnie specjalny numer miesięcznika pt. „Jaki uniwersytet po pandemii?”. Jego treść wypełnią refleksje pracowników, doktorantów i studentów o tym, do jakiego uniwersytetu chcieliby wrócić w nowym roku akademickim. Z oczywistych względów nie ma możliwości, aby na łamach periodyku wypowiedzieli się wszyscy, dlatego przygotowaliśmy stronę internetową, która ma być forum dyskusji.

Na stronie: us.edu.pl/jaki-uniwersytet-po-pandemii zamieszczony został link do formularza w systemie SRW, za pomocą którego do 15 czerwca zbierane będą przemyślenia, refleksje, wnioski i oczekiwania członków wspólnoty akademickiej. Warto wrócić do listu rektora uczelni prof. Ryszarda Koziołka i potraktować go jako inspirację do wyrażenia własnego zdania. Treść listu dostępna jest pod adresem: Jaki Uniwersytet po pandemii? List rektora UŚ do wspólnoty akademickiej.

Zachęcamy do wypowiedzenia się w sprawie tak istotnej, jak działalność Uniwersytetu Śląskiego w czasach po pandemii.

Rektorat Uniwersytetu Śląskiego
Rektorat Uniwersytetu Śląskiego. Fot. Julia Agnieszka Szymala / Sekcja Prasowa UŚ