Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych prowadzi rekrutację

17.06.2021 - 15:41 aktualizacja 21.06.2021 - 08:37
Redakcja: OO
Tagi: rekrutacja

Trwa rekrutacja na Indywidualne Studia Międzyobszarowe oraz Indywidualne Studia Nauczycielskie w roku akademickim 2021/2022.

Wybierz własną ścieżkę

Kolegium ISM jest jednostką dydaktyczną, w której student sam buduje swój program kształcenia. Może wybierać zajęcia na praktycznie wszystkich kierunkach Uniwersytetu Śląskiego (dokładne informacje są w systemie IRK), wskazując jeden lub więcej kierunków wiodących, na których zdobędzie dyplom, a swój rozwój naukowy i zawodowy wzbogaca o dowolnie wybrane zajęcia na innych kierunkach. Przez cały okres studiów studentem opiekuje się wybrany przez niego tutor. Rozwinięciem pracy pod opieką ekspertów jest również praca zespołowa dla studentów ISM II stopnia w ramach modułu Problemy niejednorodne, a także unikalna oferta modułów ISM, tworzona co semestr z myślą o najbardziej nowatorskich i intrygujących tematach oraz wyjątkowych prowadzących.

Od 2020 roku prowadzony jest także nowy kierunek – Indywidualne Studia Nauczycielskie. Oferta ta skierowana jest do osób, które myślą o zawodzie nauczyciela i są zainteresowane równoległym uzyskaniem uprawnień nauczycielskich (w wybranym przedmiocie szkolnym z dostępnej oferty) oraz pedagogicznych (na specjalności opiekuńczo-wychowawczej i terapii pedagogicznej). Daje to szersze spojrzenie na pracę w przestrzeni edukacji oraz poszerzone uprawnienia i szansę na budowanie własnych pomysłów na międzyobszarową dydaktykę.

Dzięki takiej konstrukcji studiów tworzy się niepowtarzalna, czasem bardzo nietypowa ścieżka rozwoju studenta. Dzięki temu absolwent tych studiów posiada unikalne wykształcenie, łączące w sobie profesjonalizm ukończonego kierunku z dodatkowymi umiejętnościami i wysokimi kompetencjami w zakresie samodzielności w działaniu.

Oferta kierunków

• Indywidualne Studia Międzyobszarowe (I stopnia, stacjonarne)
    Rejestracja w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów: do 8 lipca 2021 roku (I nabór)
    Terminy rozmów kompetencyjnych: 12 i 13 lipca 2021 roku