Kolejna nagroda za monografię dla dr Weroniki Dragan

11.10.2022 - 13:48 aktualizacja 13.10.2022 - 11:37
Redakcja: K.S

„Kształtowanie układów urbanistycznych i przestrzennych dawnych granicznych ośrodków kolejowych Polski” to monografia dr Weroniki Dragan z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego, która po raz kolejny została nagrodzona, tym razem drugą nagrodą 30. Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej w kategorii „Monografie oraz inne opracowania krajoznawcze”.

Autorka przedstawia w publikacji interdyscyplinarne ujęcie układów przestrzennych dawnych granicznych miejscowości kolejowych w odwołaniu do przemysłu, migracji i zróżnicowania kulturowego. Prezentuje również ujęcie modelowo-typologiczne wyjaśniające procesy zachodzące w przestrzeni badanych miejscowości.

Wyróżnienie zostanie wręczone 28 października 2022 roku o godz. 12.00 podczas gali finałowej w Uniwersyteckim Centrum Kultury Uniwersytetu w Białymstoku.

Nagroda jest przyznawana za wartość naukową i edytorską dzieła. W prace nad książką zaangażowany był zespół z Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego w składzie: Anna Piwowarczyk (redaktor), Małgorzata Pleśniar (redaktor techniczny), Tomasz Tomczuk (projektant okładki), Marzena Marczyk (korektor), Edward Wilk (łamanie) i Przemysław Pieniążek (redaktor inicjujący).

otwarta książka leży na zielonej trawie