Komunikat ws. wdrożenia kształcenia i sesji zdalnej oraz drugiego poziomu zabezpieczeń na uczelni

20.01.2022 - 08:48 aktualizacja 19.04.2022 - 10:22
Redakcja: OO
Tagi: komunikaty

Szanowni Państwo,

w związku z radykalnym wzrostem liczby potwierdzonych infekcji wirusem SARS-CoV-2 w naszym województwie podjąłem decyzję o wprowadzeniu tymczasowo zaostrzonych zasad pracy i kształcenia w Uniwersyteckie Śląskim:

• poziom zabezpieczeń

Od 24 stycznia do odwołania wprowadzony zostanie drugi  poziom zabezpieczeń COVID-19 (oznaczony kolorem pomarańczowym), o którym mowa w zarządzeniu rektora UŚ nr 179 z dnia 16 października 2020 r. Szczegółowe informacje dotyczące wprowadzonych rozwiązań znajdują się na stronie: https://us.edu.pl/uczelnia/status-zabezpieczen-covid-19/poziom-2.

• zajęcia dydaktyczne

Do końca semestru zimowego zajęcia dydaktyczne będą odbywały się w formie zdalnej, począwszy od:

• 21 stycznia (najbliższy piątek) na studiach niestacjonarnych,
    • 24 stycznia (najbliższy poniedziałek) na studiach stacjonarnych.

W formie kontaktowej mogą być realizowane tylko te zajęcia, co do których dziekan wydziału zdecyduje, że są niezbędne i możliwe do organizacji z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego.

• sesja egzaminacyjna

Sesja egzaminacyjna w semestrze zimowym zostanie przeprowadzona w formie zdalnej, z wyjątkiem egzaminów, co do których zachodzą szczególne okoliczności wynikające ze specyfiki przedmiotu. Decyzję o wprowadzeniu wybranych egzaminów w formie zdalnej podejmie dziekan po konsultacji z prorektorem ds. kształcenia i studentów. Informacje o egzaminach wymagających formy stacjonarnej studenci otrzymają od władz dziekańskich najpóźniej 25 stycznia 2022 r.

• pracownicy niebędący nauczycielami akademickimi

Zgodnie z zasadami obowiązującymi na drugim poziomie zabezpieczeń COVID-19 od 24 stycznia nastąpi wprowadzenie pracy zdalnej dla większości pracowników, przy jednoczesnym świadczeniu pracy na terenie UŚ w zakresie niezbędnym dla zachowania ciągłości pracy w jednostkach. O organizacji pracy w jednostce zdecyduje bezpośredni przełożony. Tymczasowo zniesione zostają limity wynikające z zasad pracy zdalnej, które zostały określone w komunikacie rektora z 1 grudnia 2021 r.

• inne działania

Wydarzenia, mobilności oraz spotkania organizacyjne, które zostały zaplanowane i ogłoszone mogą być przeprowadzone w sposób wcześniej ustalony. Wątpliwości i pytania w zakresie organizacji spotkań można skonsultować za pośrednictwem adresu: covid@us.edu.pl.

Prof. dr hab. Ryszard Koziołek
Rektor Uniwersytetu Śląskiego

kampus Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, na dole zdjęcia na pomarańczowym tle napis POZIOM 2