Digitalizacja i archiwizacja zasobów Studenckiego Studia Radiowego „Egida”

22.11.2019 - 16:23, aktualizacja 21.01.2022 - 16:19
Redakcja: AJS
Logo: Fundusze Europejskie Program Regionalny, Województwo Śląskie, SSR Egida, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Finansowanie: RPO WSL 2014-2020

Okres realizacji: od 01.04.2016 do 30.04.2018

Cel projektu: digitalizacja zbiorów analogowych znajdujących się w posiadaniu Studenckiego Studia Radiowego „Egida”. Radio Uniwersytetu Śląskiego od 1969 roku aż do połowy lat 90. wykorzystywało w swojej pracy analogowe magnetyczne taśmy szpulowe, na których zapisywano prowadzone audycje, reportaże oraz inne materiały dźwiękowe. Obecnie w radiu znajduje się około 1500 woluminów, z czego 650 zawiera materiały istotne z punktu widzenia kultury studenckiej, a także całej społeczności akademickiej. Realizacja projektu zakłada digitalizację nagrań, a następnie udostępnienie ich w formie cyfrowego repozytorium połączonego z serwisem internetowym ułatwiającym wyszukiwanie treści. Projekt wymaga także odpowiedniego posegregowania zdigitalizowanych treści oraz uzupełnienia ich o metadane.

Strona internetowa: www.egida-archiwum.us.edu.pl.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Priorytet II. Cyfrowe Śląskie, Działanie 2.1. Wsparcie rozwoju cyfrowych usług publicznych.