List rektora do studentów

Redakcja: wc-a
Tagi: komunikaty

Drodzy Studenci,

mam nadzieję, że ten list trafia do Was, kiedy korzystacie jeszcze z wrześniowych wakacji, a zarazem wychodzi naprzeciw Waszym niecierpliwym pytaniom o to, jak będzie przebiegać edukacja w nadchodzącym roku akademickim.

Zatem bez zbędnych szczegółów (które trafią do Was wkrótce) ogłaszam Wam z radością, że od 1 października wracamy na Uniwersytet Śląski. Wracamy w mury naszej uczelni, a przede wszystkim wracamy do siebie po długich miesiącach odosobnienia i dystansu.

Studiowanie, to dużo więcej niż zajęcia i wykłady – to codzienne przebywanie i współtworzenie unikalnej społeczności, która uznaje naukę i wiedzę za kluczową wartość dla rozwoju jednostki i społeczeństwa. Bez tej współobecności Wasze kształcenie akademickie nie będzie spełnione.

Uważnie śledzimy informacje o przebiegu epidemii, nie lekceważymy ryzyka kolejnej fali, co znajdzie odbicie w organizacji nadchodzącego roku akademickiego. O tych rozwiązaniach będziemy Was informować w nadchodzących tygodniach, jak również o zasadach meldowania się i zamieszkiwania w domach studenckich.

Bez względu na to, jak przebiegać będzie epidemia, najskuteczniejszym środkiem, jaki mamy przeciw niej, jest szczepionka. Niech łatwy sceptycyzm nie przesłoni Wam racjonalnej troski o swoje zdrowie i poczucia odpowiedzialności za innych. Ogromna większość pracowników naszej uczelni przyjęła szczepionkę z takich właśnie powodów. Wiele naszych koleżanek i kolegów odeszło, nie doczekawszy jej powstania. Nie ufajcie wyłącznie sile Waszych młodych organizmów; niech Waszym zdrowiem i życiem nie rządzi przypadek, ale rozum i nauka.

Bądźcie zdrowi i do zobaczenia niebawem w naszej uczelni.

Ryszard Koziołek

Długopis leżący na zapisanej kartce papieru

fot. Unsplash