Kryptowaluty – oszustwo czy technologia przyszłości? | Scena Premier Naukowych

25.11.2022 - 09:56, aktualizacja 18.07.2023 - 08:16
Redakcja: wcyg

24 listopada odbyło 27. spotkanie w ramach Sceny Premier Naukowych, poświęcone kryptowalutom. Gośćmi byli dr inż. Przemysław Kudłacik z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ oraz dr Piotr Dąbrowski z Katedry Bankowości i Rynków Finansowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Rozmowę prowadziła dziennikarka radia eM Marta Paluch.

Uczestnicy spotkania zastanawiali się m.in. nad tym, dlaczego cyfrowe waluty osiągają tak horrendalne wartości oraz wyjaśniali działanie systemu blockchain. Rozważali, w jakim stopniu rynek kryptowalut wpływa na światową ekonomię i jak bardzo jest od niej zależny, a także zastanawiali się nad tym, czy światowi potentaci są w stanie przewidywać fluktuacje na rynku krypto i czy kiedyś doczekamy się stabilnej kryptowaluty?

Przypominamy, że dotychczasowe spotkania dostępne są na kanale YouTube UŚ.

Scena Premier Naukowych jest wydarzeniem współorganizowanym przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Materiał filmowy