Wizyta delegacji z Sungshin Women’s University

11.10.2024 - 15:04, aktualizacja 11.10.2024 - 15:13
Redakcja: JW

7 października odbyło się spotkanie delegacji z Sunsghin Women’s University z przedstawicielami Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych oraz Wydziału Nauk Przyrodniczych. Spotkanie, które miało miejsce w Chorzowie, w budynkach Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych i SpinLAB, było poświęcone omówieniu potencjału obu uczelni oraz możliwościom współpracy naukowej, dydaktycznej i badawczej, zwłaszcza w obszarze chemii i biotechnologii. Działalność swoich jednostek zaprezentowali dr hab. Seweryn Kowalski, prof. UŚ, dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych, prof. dr hab. Robert Musioł dyrektor Instytutu Chemii, dr hab. Agata Daszkowska-Golec, prof. UŚ, prodziekan ds. Promocji Badań i Umiędzynarodowienia Wydziału Nauk Przyrodniczych oraz dr inż. Marcin Libera, dyrektor Centrum Mikroskopowego Badania Materii Spin-Lab.
Z uwagi na zbliżone obszary działania, będę podejmowane starania dot. dalszych inicjatyw i aktywności, w tym możliwości wymiany studentów, doktorantów i kadry naukowej.